خانه / گل های آپارتمانی / راهنمای نگهداری و پرورش گل کروتون

راهنمای نگهداری و پرورش گل کروتون

معرفی گل آپارتمانی کروتون :

گل کروتون گیاهی آپارتمانی که به دلیل متنوع بودن رنگ و طرح برگ ها محبوبیت خاصی داره و بسیار زیباست .
رنگ و شکل برگ ها بسته به واریته های مختلف با هم فرق دارن.
نگهداریش کمی دشوار هست و خیلی ها تجربه ی ناموفقی داشتن

گل کروتون

✅نور مناسب گل کروتون : گیاهی نور دوسته و برای اینکه بتونه حالت رنگی برگ ها رو حفظ کنه به نور کافی اما غیر مستقیم احتیاج داره، کمبود نور باعث کمرنگ شدن نقوش برگ ها و ریزششون میشه، تابش مستقیم هم باعث سوختگی برگ ها میشه مخصوصا اگه غبارپاشی در آفتاب صورت بگیره احتمال سوختگی و لک روی برگ ها  بیشتر میشه.
✅آبیاری مناسب گل کروتون : یک عامل مهم در نگهداری کروتون آبیاریه درسته، خاک مرطوب رو میپسنده اما اجازه ندید خاک همیشه خیس و غرقابی باشه، همین که سطح خاک تقریبا خشک شد آبیاری کنید، آبیاری زیاد باعث ریزش برگ ها و پوسیدگی و سیاه شدن ساقه میشه.
جز گیاهان رطوبت دوسته و اگه محیط خشک باشه برگ ها می ریزن، تابستون نیاز بیشتری به غبارپاشی داره اما زمستون هفته ای 1-2بار کافیه، برای تامین رطوبت یا از بخور سرد استفاده کنید یا ظرف آب و سنگ ریزه زیر گلدون بذارید(طوری که گلدون روی سنگ باشه و با آب تماس نداشته باشه).
البته ساکنین مناطق مرطوب نیاز نیست این کار رو انجام بدن.
✅دمای مناسب گل کروتون : دمای20درجه مناسبترین دما برای رشدشه اما در تابستون دمای 27درجه رو هم میتونه تحمل کنه و در زمستون نباید دما از 15درجه کاهش پیدا کنه و سعی کنید دما ثابت باشه و تغییرات شدید نداشته باشه، سرما برای حتی یک شب هم میتونه باعث ریزش برگ ها بشه.
✅خاک مناسب گل کروتون : به خاکی مرطوب و غنی و با زهکشی مناسب احتیاج داره چون اگه آبو نتونه به خوبی از خودش عبور بده باعث ریزش برگ ها میشه.
اگه به خاک باغچه، خاک برگ و ماسه شسته شده اضافه کنید بستر مناسبیه.
اگه برگ ها ریز می مونند و رشد مناسبی ندارند از کودهای مخصوص گیاهان زینتی در بهار و تابستان ماهی یک بار استفاده کنید اما در فصول سرد به کود کمتری احتیاج داره.
?نکته: هیچ وقت موقع خرید این گیاه گلدونشو عوض نکنید چون بهش شوک وارد میشه و برگ ها شروع به ریزش می کنند. هنگام تعویض گلدان هم دقت کنید تا به ریشه آسیبی وارد نشه و بستری مناسب فراهم کنید.
✅تکثیر و پرورش گل کروتون : معمولا تو محیط خونه تکثیرش کار راحتی نیست و به محیط گلخونه احتیاج داره اما از طریق قلمه تکثیر میشه، قلمه هایی به طول 10-15سانتی متر رو در خاک سبک قرار میدند و خاک رو مرطوب نگه می دارن.

 

اگه تجربه نگهداری از این گل آپارتمانی زیبا رو دارین با ما به اشتراک بذارین.

🔴جهت خرید گل و انواع گل آپارتمانی و گلدان های گل طبیعی برای منزل و محل کارتان به سایت گل فروشی رضوان مراجعه کنید.🔴

درباره ی پــریا

همچنین ببینید

پیله آ

معرفی گل پیله آ + آموزش نگهداری و پرورش

معرفی گل پیله آ + آموزش نگهداری و پرورش پیله آ گیاهی چندساله هست که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =