خانه / باغبانی / همه چیز درباره ی گل ساکولنت آچوریا (معرفی ، پرورش و نگهداری )

همه چیز درباره ی گل ساکولنت آچوریا (معرفی ، پرورش و نگهداری )

گل آپارتمانی ساکولنت آچوریا

 همه چیز درباره ی گل ساکولنت آچوریا  (معرفی ، پرورش و نگهداری )

گل ساکولنت آچوریا با نام علمی Echeveria و نام انگلیسی Echeveria از خانواده ی Crassulaceae است . این گل به دلیل تنوع گونه ها و زیبایی و همیشه سبز بودن بسیار مورد توجه قرار دارد . گل آچوریا دارای حدود 150 گونه مختلف بوده و بومی مکزیک تا شمال غربی آمریکای جنوبی است . در این گل برگ ها به صورت کشیده تا استوانه ای ، قاشقی و یا مثلثی پهن دیده می شود و به صورت طوقه ای قرار دارد گاهی هم ساقه گیاه بسیار کوتاه بوده و دیده نمی شود .

 

اصول داشت و نگهداری گل ساکولنت آچوریا :

آبیاری گل ساکولنت آچوریا :

این گل بسیار آب دوست بوده و باید هفته ای دو بار آبیاری شود توجه کنید که در هنگام آب دهی آب را لابه لای برگ ها و گوشت های گیاه نریزید تا احتمال پوسیدگی به وجود نیاید . در ضمن بین دو آبیاری خاک باید خشک شود .

دمای مناسب برای رشد گل ساکولنت آچوریا : 

در نیمه دوم سال ساکولنت آچوریا بهترین عملکرد را داشته و هر چه در محیط خنک تر و با نور بیشتر قرار بگیرد رشد بهتری دارد . در نیمه ی اول سال که هوا رو به گرمی می رود باید گیاه را از گرمای مستقیم خورشید در امان نگه دارید .

نور مناسب برای گلساکولنت آچوریا :

نیاز نوری این گل در فصل پاییز و زمستان تا اردیبهشت بالاست و اگر نور کافی به گیاه نرسد قد کشیده و زیبایی خود را از دست می دهد ، در این فصول می توانید این گل را کنار پنجره های منزل و رو به نور خورشید قرار دهید اما با گرم شدن هوا باید مانع از تابیدن نور مستقیم خورشید به ساکولنت آچوریا شوید تا از سوختن برگ ها جلوگیری کنید .

گل آپارتمانی ساکولنت آچوریا
گل آپارتمانی ساکولنت آچوریا

رطوبت مناسب برای گل ساکولنت آچوریا :

ساکولنت آچوریا از جمله گل هایی است که به رطوبت زیادی احتیاج دارد . غبار پاشی منظم راهی برای تامین رطوبت این گل است فقط توجه کنید آب روی بوته نریزد .

خاک مناسب برای رشد گل ساکولنت آچوریا :

بهترین ترکیب خاک برای این گل ماسه شسته شده و شن و کود گاوی پوسیده و غیره است اما به جای کود و شن می توان از ورمیکمپوست و پرلیت ریز استفاده کرد .

تغذیه گل ساکولنت آچوریا :

همانند کاکتوس ها ترکیب زیاد ازت و آمونیوم باعث شل و وارفتگی این گل می شود ، بهترین تغذیه برای ساکولنت آچوریا ترکیبی است که مقدار پتاسیم و فسفر بالایی داشته باشد مانند کریستالون .

تکثیر گل ساکولنت آچوریا :

برای ازدیاد این گل چند راه وجود دارد از جمله : 1 – قلمه برگ 2 – کاشت بذر 3 – تنها جوش یا پاپ 4 – قلمه ساقه

عوارض آفات و امراض پیش آمده برای گل ساکولنت آچوریا و درمان آن

آفت : ساکولنت آچوریا به دلیل گوشتی و آبدار بودن برگ ها به شدت مورد علاقه ی شته ها و شپشک هاست بنابراین یا با کفشدوزک و یا سم پاشی از آفتی شدن گیاه جلوگیری کنید .
توجه : هر گونه علایم مانند تار عنکبوت یا مواد چسبناک همگی نشانه های آفت هستند .
– دراز شدن ساقه و بی قواره شدن گیاه :
این عارضه به دلیل نور کم و آبیاری زیاد است شرایط را بازبینی کنید .
– لکه های سیاه روی برگ ها :
این عارضه به دلیل تابش اشعه ی مستقیم خورشید به گیاه است آن را از اشعه مستقیم خورشید دور نگه دارید .
– لکه های سیاه آبکی :
این عارضه به علت قارچ و پوسیدگی است باید سریعا برگ های آلوده را جدا کرده و گیاه را با قارچکش ضد عفونی کنید .
– سیاه و له شدن طوقه :
این عارضه به دلیل قارچ فوزاریوم بوده که در شرایط آبیاری زیاد و خفگی ریشه رخ می دهد تنها راه جلوگیری از به وجود آمدن این قارچ توجه به خشک شدن خاک بین دو آبیاری است و راه درمانی ندارد .

گل فروشی اینترنتی و آنلاین رضوان
گل فروشی ما با هدف تغییر سبک خرید گل در ایران راه اندازی شده است. بدین معنی که گلهایی به مشتریان ارائه نمایید که این گلها ماندگاری و طول عمر بالاتری داشته باشد. در حال حاضر در گل فروشی اینترنتی رضوان انواع سبد گل، تاج گل تسلیت ،دسته گل ، گلدان گل ، جعبه گل (باکس گل) و خدمات گل آرایی مجالس و باغبانی و گل آرایی ماشین عروس انجام می شود. در این راه ما سعی می نماییم گل هایی باکیفیت و زیبا در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. شما می توانید با عضویت در سایت گل فروشی از تخفیف های ویژه ما استفاده نمایید. همچنین در مناسبهای گل های زیبا به عنوان هدیه از ما دریافت نمایید. جهت خرید گل میتوانید به بخش زیر مراجعه کنید.
گل فروشی

درباره ی دخترک گل فروش

«پدرم گل فروش بود. من هم از همان بچگی علاقه زیادی به گل و گیاه داشتم و به خاطر همین گل فروشی را به عنوان شغلم انتخاب کردم. زندگی در میان دنیایی از گل های رنگارنگ و خوشبو، آرامش و نشاط را به من هدیه می کند.» شاید به خاطر همین هم است که جانی پور ترجیح می‌دهد در مناسبت های مختلف به افراد گل هدیه بدهد.

همچنین ببینید

گل آفتابگردان

آموزش نگهداری و پرورش گل آفتابگردان ( معرفی و روش نگهداری )

همه چیز درباره گل آفتابگردان ( معرفی ، اصول داشت و روش نگهداری ) گل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =