خانه / گل های آپارتمانی / معرفی + پرورش و نگهداری گل نخل مرداب

معرفی + پرورش و نگهداری گل نخل مرداب

گیاه نخل مرداب که به پنجه کلاغی هم مشهوره گیاهی هست که در آب و خاک رشد میکنه. میشه با کاشت در گلدان به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری کرد. اگر در فضای باز کاشته بشه با فرارسیدن سرما برگاشو از دست میده اما در بهار دوباره جوونه میزنه.

نخل مرداب

نور مناسب گل نخل مرداب : گیاهی نور دوسته و هرچقدر نور محیط بیشتر باشه رشد بهتری داره اما در مناطق گرمسیر و خشک در ظهرهای تابستان افتاب مستقیم ممکنه باعث سوختگی برگ ها بشه.
کمبود نور هم باعث ضعیف شدن برگ ها، بلند شدن ساقه و کم شدن تعداد برگ ها میشه.
آبیاری مناسب گل نخل مرداب : به آبیاری زیاد احتیاج داره و بهتره خاک گلدون خیس و غرقابی باشه. رطوبت دوسته و عمل غبارپاشی به رشد و شادابی برگ ها کمک میکنه.
در صورتی که در آب نگهداری میکنید هر چند هفته یک بار آبو عوض کنید.
دمای مناسب گل نخل مرداب : دمارو تا حدود 10درجه تحمل میکنه و در صورت سرد تر شدن کم کم برگاشو ازدست میده. حداکثر دمای قابل تحمل براش 35درجه س.
خاک مناسب گل نخل مرداب : باید از خاکی استفاده بشه که میزان رس بالا باشه در واقع یعنی سنگین باشه و زهکش مناسب نداشته باشه تا آب رو در خودش نگه داره. به تغذیه زیاد احتیاج نداره اما اگر مشاهده کردید گیاهتون رشد خوبی نداره یا برگ ها ریز باقی میمونن میتونید از کود مخصوص گیاهان زینتی استفاده کنید.
روش تکثیر و پرورش گل نخل مرداب : از طریق تقسیم بوته در فصل بهار تقسیم میشه که  کافیهاز گلدون در بیارید و به چند قسمت تقسیم کنید و در گلدان های جداگانه ای بکارید . یک روش دیگه استفاده از قلمه س، برای این کار قلمه ای تهیه ای کنید و بر عکس سایر گیاهان از طرف برگ داخل آب قرار بدید(یعنی برگ در آب و ساقه در هوا قرار بگیره)بعد از مدتی ریشه ها رشد میکنن و گیاهچه ی جدید تشکیل میشه.
?نکته: زرد شدن چند برگ در میان تعداد زیادی از برگ ها طبیعیه، خشک شدن نوک برگ ها میتونه از خشکی کشیدن یا خشک بودن محیط و همچنین از نور زیاد باشه.

 

اگه تجربه نگهداری از این گل آپارتمانی زیبا رو دارین با ما به اشتراک بذارین.

?جهت خرید گل و انواع گل آپارتمانی و گلدان های گل طبیعی برای منزل و محل کارتان به سایت گل فروشی رضوان مراجعه کنید.?

درباره ی پــریا

همچنین ببینید

نخل

معرفی و راهنمای نگهداری و پرورش نخل های زینتی

همه چیز درباره نخل های زینتی (معرفی، پرورش و نگهداری) نخل ها بیش از دو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =