خانه / آموزش و گل آرایی / اطلاعات مفید درباره خرید تاج گل و پایه گل ( تاج گل ترحیم و تاج گل تبریک )

اطلاعات مفید درباره خرید تاج گل و پایه گل ( تاج گل ترحیم و تاج گل تبریک )

اطلاعات مفید درباره خرید تاج گل و پایه گل

در این مطلب گل فروشی اینترنتی رضوان اطلاعات مفیدی را درباره تاج گل در اختیار شما قرار می دهد که قبل از خرید تاج گل باید به یکسری از نکات توجه کنید تا بتوانید نسبت به بودجه و سلیقه خود از خرید خود راضی باشید و تجربه خوبی داشته باشید.

تاج گل جهت مراسم های موجود در گل فروشی ها عموما برای مراسم سوگواری و یا مراسم عروسی و جشن ها ی شما طراحی شده است که نسبت به سلیقه و بودجه شما گل آرایی و برگ آرایی میشود. تاج گل ها معمولا از پایه های چوبی و یا فلزی ساخته می شود اما به دلیل گل آرایی و برگ آرایی کردن تاج گل پایه ی آن دید چندانی ندارد مگر اینکه از گل آرایی خاصی استفاده شده باشد که در آن صورت از پایه ی چوبی استفاده می شود که دیده شدن چوب پایه ی تاج گل، بخشی از زیبایی تاج محسوب میشود.

بعد از انتخاب پایه گل قسمت برگ آرایی تاجگل است که متشکل شده است از  برگ ها ی تازه و سبز رنگ که به طور یکنواخت روی پایه سوار میشوند و با سیم های نازک که دید چندانی ندارد به پایه متصل می شود.بعد از برگ آرایی مرحله قرار دادن گل ها و گل آرایی است البته طبق فرهنگ ما ایرانی ها بسته به نوع مراسم, که مراسم ختم باشد و یا جشن و عروسی گل های استفاده شده هم متفاوت است.

برای مراسم ختم معمولا از گل های گلایل شب بو لیلیوم, آنتوریم, ژربرا, داوودی,استرزیا و مریم استفاده میشود معمولا تاج گل هایی که برای عرض تسلیت سفارش داده می شود پس زمینه آن با گل هایی که بلند تر هستند (مانند گل گلایل و شب بو) تزیین می شوند و گل های کروی شکل به تعداد کمتری مرکز تاج گل قرار می گیرد.  ساقه این گل ها درون اسفنج مرطوبی که که وسط تاج گل قرا میگیرد فرو میرود,و همین رطوبت و خیسی اسفنج باعث آب رسانی به گل و در نهایت  طول عمر بیشتر تاج گل می شود. همچنین  انتخاب رنگ گل های استفاده شده را میتوانید هنگام خرید از گل فروشی ها, بسته به سلیقه خود سفارش دهید. این نوع تاج گل  قسمت ورودی مسجد,درب منزل خانواده متوفی گذاشته می شود. و یا نوع دیگری از تاج گل که جلوی اتوبوس حامل بستگان متوفی که به سمت بهشت زهرا و محل خاکسپاری در حرکت هستند نصب می شود.که البته ساختار آن متفاوت خواهد بود.

تاج گل مراسم ترحیم
تاج گل مراسم ترحیم

تاج گل افتتحایه و تاج گل نمایشگاه که برای مراسم شادی و عرض تبریک استفاده می شود و معمولا در قسمت ورودی تالارو… قرار میگیرد از گل های شاد و زیبا مانند گل رز , ارکیده و دیگر گل ها به رنگ های متنوع و شاد استفاده می شود.

تاج گل مراسم شاد
تاج گل مراسم شاد

نکته بسیار مهم درباره تاجگل ها این است که : قیمت هرتاج گل نسبت به جنس پایه ای که استفاده شده,اندازه پایه گل و تعدا شاخه گل های استفاده شده متغییر است و طبق قیمت روز بازار گل محاسبه می شود. نکته لازم به ذکر: تاج گل ها در انواع مختلف یک طبقه,دو طبقه و سه طبقه طراحی میشود.

درباره ی دخترک گل فروش

«پدرم گل فروش بود. من هم از همان بچگی علاقه زیادی به گل و گیاه داشتم و به خاطر همین گل فروشی را به عنوان شغلم انتخاب کردم. زندگی در میان دنیایی از گل های رنگارنگ و خوشبو، آرامش و نشاط را به من هدیه می کند.» شاید به خاطر همین هم است که جانی پور ترجیح می‌دهد در مناسبت های مختلف به افراد گل هدیه بدهد.

همچنین ببینید

گل ارکیده

6 گیاه عالی برای سبز کردن محیط سرویس بهداشتی

 گیاهان آپارتمانی و گل های طبیعی را میهمان حمام و سرویس بهداشتی کنید! بیشتر وقت …

یک دیدگاه

  1. بنده محمد اسدیان تراکمه هستم وبلاگ قرانی تحت عنوان نفحات الاتس دارم که نظرتان را دیدم به وبلاگ زیباتان سری زدم هر دو تخصصی است می توانیم از هر دو وبلاگ بهره مند شویم . ما داریم روی آیات قران از اول کار می کنیم مبنای بحثمان مجمع البیان است در کنار آن از تفسیر گرانقدر و گرانسنگ المیزان استفاده می کنیم و همچنین از تفسیر نمونه و تفسیر اطیب البیان و تفسیر نور و کتاب ارزشمند الجدول .ممنون می شوم که ما را راهنمیی بفرماید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =